متن کامل پایان نامه ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها

قسمتی از متن پایان نامه :

) تولید:

شرکت موتورسیکلت سازی سفارشی Viper برای ردیابی مجموعه­های زیر مونتاژ در فرایند تولید خود از برچسب­های RFID بهره گیری می­کند. برچسب­های RFID  کاربردهای ضد سرقت نیز دارند برای مثال شرکت Viper بر روی قطعاتی که بیش از 75 دلار ارزش داشتند برچسب RFID  نصب نمود و پس از اجرای یک ممیزی موجودی تصادفی مدیریت توانست محل قطعات مفقوده با ارزشی معادل 2400 دلار را مشخص کند. (سالیوان[1]، 2004)

2-2-5-3) صنعت دارو / مراقبتهای بهداشتی

بهره گیری از RFID  در صنایع مراقبت­های بهداشتی و سلامت به شکل گسترده و جدی وارد نشده می باشد و تعداد محدودی به عنوان پیشرو از این تکنولوژی بهره گیری کرده­اند. St Luke’s Health System در امریکا در بیمارستان جدید خود که در ابتدای سال 2006 تاسیس شده می باشد از تکنولوژی RFID  برای ردیابی و پیگیری بیماران خود بهره گیری می­کند این شیوه برای کاهش خطاهای پزشکی موثر می باشد و برای بیمارستان بهره گیری از RFID  بهتر از بهره گیری بارکد می­باشد زیرا رطوبت ناشی از شستشوی دست به مرور زمان باعث کاهش اندازه خوانایی بارکد می­گردد از طرفی بارکدها برای ردیابی وضعیت بیماران سیار در بیمارستان مناسب نیست.(بکر[2]، 2004) شرکت Cardinal Health که شرکتی پیشرو در زمینه ارائه وسایل و تجهیزات بهداشتی می­باشد از برچسب­های RFID  در محصولات مربوط به جراحی پزشکی بهره گیری نمود تا بعد از اقدام جراحی پزشکان بتوانند مطمئن شوند که وسایل جراحی را در بدن بیمار جا نگذاشته­اند. (مک گی[3]، 2004) در نوامبر سال 2004 شرکت داروسازی امریکایی Purdue Pharma بر روی هر جعبه 100 تایی از قرص اکسی کانتین که به فروشگاه­های Wall-Mart و HD Smith می­فرستاد یک برچسبRFID  متصل می­نمود اگر چه این کار بخشی از الزام شرکت Wal-Mart برای زنجیره تامین خود بود اما شرکت داروساز از برچسب­های RFID  برای جلوگیری از بازار رو به گسترش داروهای تقلبی و سرقت دارو بهره گیری نمود. (کالین[4]، 2004)

[1] Sullivan

[2] Becker

[3] McGee

[4] Collins

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. مطالعه تکنولوژی بینایی ماشین و پتانسیل های بالقوه موجود در حوزه این تکنولوژی برای ثبت ورود و خروج کالاها.
  2. یافتن الگوریتمی مناسب برای محقق ساختن ایده بهره گیری از بینایی ماشین
  3. یافتن مکان هایی که در آن ها می توان از تکنولوژی پردازش برای ثبت ورود و خروج کالاها بهره گیری نمود.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها  با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه