متن کامل پایان نامه ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها

قسمتی از متن پایان نامه :

سایر کاربردها:

برچسب­های RFID  در حوزه­های متفاوت دیگری می­توانند مورد بهره گیری قرار گیرند از اتصال به حیوان و بشر گرفته تا اتصال به لباس و توشه همراه.

مسولین پارک Legoland دانمارک به والدین توصیه می­کند که برای جلوگیری از گم شدن فرزندان خود از دستبند مجهز به RFID  بهره گیری کنند این دستنبند قادر به شناسایی و مکانیابی فرزند گم شده در فاصله 5 فوتی از محل وی می­باشد .(استکپول[1]، 2003)

خطوط هوایی دلتا برای جانمایی اثاثیه گمشده مسافران که سالانه 100 میلیون دلار امریکا برای شرکت مخارج در بردارد قصد دارد از نوعی از برچسب­های یکبار مصرف RFID  بهره گیری کند. (سوارتز[2]،2004)

2-2-6) چالش­های تکنیکی و استراتژی­ها:

در به­کارگیری تکنولوژی RFID  معضلات زیادی هست. در یک مطالعه پیمایشی که از بیش از 350 مجری IT در آوریل 2004 نظرخواهی گردید سه ریسک عمده بهره گیری از RFID  در کسب و کار عبارتند از:

1-  استانداردهای تکنیکی هنوز نهایی نشده­اند.

2-  بازگشت سرمایه گذاری و مزایای تجاری آن هنوز روشن نیست.

3- هنوز در حوزه وسیعی از صنایع گوناگون مورد توافق قرار نگرفته می باشد.

(امرجی[3]، 2004)

بر اساس گزارش مطالعه دیگری فقدان استانداردهای جهانی، فرکانس­های کاری متفاوت، مشخصات برچسب­ها، سازگاری قرائت­گرها با شرکای زنجیره تامین و مسایل امنیتی موانع اصلی مقبولیت RFID  می­باشد.(اوما[4]، 2004)

در مطالعه پیمایشی دیگری که در مورد 50 شرکت انجام گردید عدم اطمینان از بازگشت سرمایه، عدم قطعیت در مورد استانداردهای تکنولوژیکیRFID  ، هزینه­های مربوط به برچسب­ها/فرستنده ها و تغییرات پی در پی تکنولوژیکی از عوامل عدم مقبولیت RFID  اظهار شده­اند. (کالین[5]، 2004) همانطور که نظاره می­گردد مسایل و معضلات زیادی پیش روی اجرای RFID می­باشد که در جدول 2-1 می­توان به صورت اختصار این معضلات و استراتژی­های مناسب را نظاره نمود.

[1] Stackpole

[2] Swartz

[3] Emery

[4] IOMA

[5] Collins

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مطالعه تکنولوژی بینایی ماشین و پتانسیل های بالقوه موجود در حوزه این تکنولوژی برای ثبت ورود و خروج کالاها.
  2. یافتن الگوریتمی مناسب برای محقق ساختن ایده بهره گیری از بینایی ماشین
  3. یافتن مکان هایی که در آن ها می توان از تکنولوژی پردازش برای ثبت ورود و خروج کالاها بهره گیری نمود.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها  با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه