متن کامل پایان نامه ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها

قسمتی از متن پایان نامه :

) مدیریت داده ها:

طبق مطالعه پیمایشی که توسط شرکت Development Corp بر روی 100 نفر از مدیران ارشد تکنولوژی سازمان­ها انجام گردید مدیریت و مونیتورینگ اطلاعات مهمترین دلیل اجرای پروژه­هایRFID  شناخته گردید.(ا کانر[1]، 2004)  بیش از نیمی از مخاطبان مورد مطالعه بر اهمیت کیفیت و همزمانی در داده­های ایجاد شده در سیستم RFID تاکید دارند. مخاطبان در مورد معضلات مربوط به این سیستم، ایجاد خطا در خواندن برچسب­ها و گرفتن اطلاعات غیریکسان از یک برچسب را جزء موارد اصلی می­دانند. پس کلید مدیریت داده­ها نرم افزار میانی می باشد که برای پردازش داده­ها مورد بهره گیری قرار می­گیرد و بایستی قابلیت فیلتر داده­های اضافی و زائد را داشته باشد و بتواند در مورد دقت و اعتبار داده­های موجود اطمینان حاصل کند.

بخش دیگری از مدیریت داده­ها مربوط کارایی بهره گیری از حجم کلان اطلاعات اتخاذ شده از سراسر زنجیره تامین می­باشد.

2-2-11) یکپارچه سازی سیستم:

چالش اصلی در اجرای پروژه­های RFID  یکپارچه سازی سیستم RFID  و داده­های حاصل از آن با سایر سیستم­های اطلاعاتی و پایگاه­های داده عملکردی موجود در سازمان می­باشد.(جونز[2]، 2004) نکته اساسی در یکپارچه سازی سیستم ایجاد همزمانی و تقارن در داده­های موجود در سیستم می­باشد. تمام مواردی که با برچسب­ها ردیابی می­شوند می­بایست در تمام طول زنجیره تامین با نام یکسان مشخص شوند تا از ایجاد داده­های اضافی (ورود داده های یکسان با نام­های متفاوت ) جلوگیری گردد و مسئله ارتباطات داخلی و خارجی سازمان با سهولت بیشتری انجام گردد. (مور[3]، 2004)

2-2-12) امنیت:

اگرچه بهره گیری از RFID  دارای مزیت­های بالقوه فراوانی می­باشد اما بهره گیری از برچسب­های غیرفعال حفاظت نشده از لحاظ امنیتی می­تواند مشکلاتی از قبیل استراق سمع داده­ها توسط افراد غیر مجاز و یا خرابکاری در اطلاعات ایجاد کند. هکرها می­توانند با نفوذ به سیستم RFID  در قیمت­ها تغییر ایجاد کنند. برچسب­های غیر فعال حفاظت نشده در صنعت خرده فروشی به راحتی می­تواند توسط رقبا ردیابی و اطلاعات مربوط به فروش سازمان به دست رقبا برسد. (ویس[4]، 2003)  به مقصود شناسایی یک برچسب خاص در یک زمان توسط قرائت­گر از الگوریتم loud tree-walking با انرژی زیاد بهره گیری می­گردد که در این محیط اطلاعات مربوط به برچسب­ها می­تواند به راحتی توسط افراد غیر مجاز شنیده گردد.

روش­هایی برای جلوگیری از حمله و نفوذ به اطلاعات برچسب  در هنگام نقل و انتقال کالا پیشنهاد شده می باشد. برای مثال از کار افتادن برچسب به درخواست مشتری.

[1] O’Connor

[2] Jones

[3] Moore

[4] Weis

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مطالعه تکنولوژی بینایی ماشین و پتانسیل های بالقوه موجود در حوزه این تکنولوژی برای ثبت ورود و خروج کالاها.
  2. یافتن الگوریتمی مناسب برای محقق ساختن ایده بهره گیری از بینایی ماشین
  3. یافتن مکان هایی که در آن ها می توان از تکنولوژی پردازش برای ثبت ورود و خروج کالاها بهره گیری نمود.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها  با فرمت ورد